AhoJky PlS HlaSuJ ->Tadyk

*REQUIEM FOR A DREAM*

27. března 2009 v 10:21 |  °° Jared Leto °°

...Je film z roku 2000....čili cca 9 let starý.Natočen podle knihy Huberta Selbyho, který si ve filmu také zahrál jednu z mini rolí policisty ve vězení.Soundtrack k filmu nahrál KRONOS QUARTET !

Režie : Darren Aronofsky
Žánr : DRAMA/Krimi
Délka : 102 min.
Země : USA

Hlavní role : Jared Leto .....Harry Goldfarb [28]
Jennifer Connelly ..... Marion Silver [29]
Marlon Wayans ..... Tyrone C. Love [27]
Ellen Burstyn ..... Sara Goldfarbová [67]

Tady STRUČNÝ výpis o čem to asi je...(kdybych vám to tu měla napsat já ze svý hlavy...tak by to asi moc k počtení nebylo xD...Takže zkopčený ae se zdrojem ;-) )

Ovdovělá Sara Goldfarbová žije na Coney Island a snadno podléhá mámení televizních pořadů. Právě teď drží dietu, aby se mohla účastnit jedné ze show. Její milý ale bezmocný syn Harry má novou přítelkyni Marion a společně se snaží čelit bolestné realitě útěkem do snů. Ani Harryho nejlepší přítel Tyrone, který se živí prodejem drog, nemá snadný život. A tak se čtveřice lidí, jimž osud nepřál štěstí, točí v bludném kruhu bezmoci a beznaděje.


Zdroj : www.csfd.cz


Zájímavosti :
  • Roli Harryho Goldfarba měl hrát Giovanni Ribisi. Režisér Darren Aronofsky chtěl Ribisiho kvůli jeho blonďatým vlnitým vlasům, díky čemuž se podobal knižní předloze Harryho Goldfarba.
  • Většina filmů má okolo 600 až 700 střihů. Rekviem za sen jich má přes 2000.
  • Režisér Darren Aronofsky požádal Jareda Leta a Marlona Wayanse, aby si odepřeli na 30 dní sex a cukr, aby poté mohli lépe poznat jak těžké je překonávání závislostí.
  • Jared Leto zhubl 25 liber (asi 11 kilo) a spřátelil se s opravdovými feťáky z Brooklynu, aby se připravil na svou roli Harryho Goldfarba.
  • Postava, kterou hrála Jennifer Connelly měla otce, který pracoval v oděvním průmyslu. Ve skutečnosti, otec Jennifer Connely také pracuje v oděvním průmyslu.
  • V poslední scéně se každá z postav převrátí na pravou stranu a přitiskne kolena ke svému břichu, což má připomínat polohu plodu v děloze matky.
  • Časopis Premiere zvolil tento film jako jeden z 25 nejnebezpečnějších filmů.
  • Ellen Burstyn strávila každé ráno čtyři hodiny v maskérně. Byly pro ni vyrobeny čtyři různě tučné krky, dále nosila devět různých paruk.
  • Darren Aronofsky se krátce objevil ve filmu jako jeden z hostů na večírku Velkého Tima. Také Hubert Selby Jr. má ve filmu malou roli - hraje jednoho z policistů, který dohlíží na Tyrona ve vězení.
  • Zrychlená scéna Ellen Burstyn (Sára) uklízející pokoj, která ve filmu trvá 25 vteřin, se ve skutečnosti točila 40 minut na jeden záběr.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama